"Díky Klubu jsem všechny informace našla. Jsou tam tréninky, které jsou jednoduché a okamžitě je můžete zavést do praxe. "

Anna Kabotová - Lektorka a konzultantka afirmací a meditací -
www.vecnemladi.cz

Kdo jste a co děláte?

Jmenuji se Anna Kabotová, jsem lektorka a konzultantka afirmací a meditací a pomáhám lidem najít svůj vnitřní svět tak, aby se naučili slova používat správně a vědomě. Jsem autorkou klubu Life Medi – akademie duševního zdraví a více o mně se můžete dozvědět na webových stránkách www.vecnemladi.cz.

Jaká byla vaše výzva na začátku?

To, že jsem se dostala k online podnikání, bylo vědomé rozhodnutí. Byla jsem generální ředitelkou a spolumajitelkou firmy v hotelnictví. Přesto, že miluji zdravý životní styl a 18 let se tomu věnuji, a taktéž mám už 16 let se svou kamarádkou zdravou výživu, a přesto, že jsem věděla, jak se správně stravovat, jaký mít pitný režim, cvičila, byla jsem na dně, vyčerpaná, vystresovaná a měla jsem totální stav vyhoření. Potřebovala jsem změnu.

Vědomě jsem se rozhodla ukončit velice dobře fungující podnikání. Protože jsem hodně akční člověk, říkala jsem si, čím bych dál naplnila svůj život, jak můžu lidem pomoci, co tady mohu zanechat ostatním. Tím, že jsem byla totálně vyhořelá a vystresovaná a na to se nabalovaly další problémy, našla jsem cestu v meditacích a afirmacích a díky tomu jsem je později začala tvořit. Tady se dostávám k tomu, že jsem nevěděla přesně jak, chtěla jsem podnikat online ale nevěděla jsem, kdo by mi mohl pomoci. Hledala jsem a našla jsem Klub Pavla Říhy, kde jsem krůček po krůčku toto podnikání zhmotnila. Když jsem Pavla poznala, měla jsem pouze webovou stránku vecnemladi.cz, na které nebylo vůbec nic. Trochu jsem se hledala, ale nevěděla jsem, kudy se mám vydat, na co se zaměřit, a právě proto, že mi chyběla část vnitřního já, to, že se člověk musí najít v sobě, nejde nic. Když jsem našla svou cestu, Pavel mě krok po kroku vedl a já jsem si krásně dokázala nastavit stránky.

V Klubu je krásně schovaných několik technických záležitostí, které vy vůbec nevíte a nevidíte. Našla jsem tam X tréninků, které mi pomohly od nastavení stránek, přes aplikace, až po finální nastavení. Na co jsem nejvíce pyšná je to, že díky Pavlovi vzniká můj klub Life Medi – akademie duševního zdraví – škola afirmací, meditací, vizualizací a škola zdraví. Dala jsem koncept celý dohromady. Pavel celý můj projekt zná od začátku a já si myslím, že na mě může být hrdý tak, jak já jsem hrdá na to, že vám předávám kus něčeho, co vám opravdu pomůže. Pavel pomohl mně a já můžu teď pomáhat vám, to je úžasné!

Jak jste se o Pavlovi dozvěděla?

Na začátku toho všeho, než jsem potkala Pavla, jsem chtěla změnu a chtěla jsem být svobodná podnikatelka. Neříkám, že mě hotelnictví nebavilo, ale veškerý svůj cenný čas jsem trávila tam. Měla jsem strach někam vycestovat. Když nejste dlouhou dobu v podniku, po čase se vám to sesype jako domeček z karet. Chtěla jsem žít svobodně, a proto se mi líbil projekt online. Jeden čas mi neustále vyskakovala reklama na online strategie Pavla Říhy, vůbec jsem tenkrát nevěděla, kdo to je. Řekla jsem si, že by to mohlo být zajímavé. Zaregistrovala jsem se na webinář zdarma, ten mě hned zlomil a já na druhý den byla členkou Klubu.

Jak důležité bylo členství v Klubu pro váš byznys?

Začátky pro mne byly těžké, a to jsem celkem technicky zdatná. Na cestě je spoustu překážek, kdy je třeba propojit platební bránu, nastavit určité procesy, aby vám to všechno fungovalo, a díky Klubu jsem to všechno našla. Jsou tam tréninky, které jsou jednoduché a okamžitě je můžete zavést do praxe. Pracovala jsem tak, že na jednom počítači jsem měla trénink a na druhém jsem si to okamžitě nastavovala, což mi usnadnilo velkou práci s tím vším. Hodnota Klubu je opravdu velká, za což mu velmi děkuji.

Druhá věc je ta, že Pavel spoustu věcí dělá offline, různá setkání, takže jsme se společně i setkali a já poznala, že si na nikoho nehraje, je sám sebou a je úplně úžasný člověk, že má dobré srdce. To mě přesvědčilo v tom, že to, co dělá se tiskne i v mém srdci, což je pro mne velmi důležité. Pavlovi mohu tedy jenom poděkovat.

Jaké konkrétní strategie nyní využíváte?

Můj projekt se měsíc po měsíci pořád posouvá dál a dál. Strategie je tedy teď taková, že jsem poskládala celou cestu zákazníka, funnel tak, jak to radí Pavel, ale i další podnikatelé. Krásně jsem si to sestavila po sobě a vše bude mířit do mé Life Medi – akademie duševního zdraví. Nejen, že mám několik kurzů, meditací, afirmací, je to vše krásně navázané na sobě a provede vás to celým procesem a dojdete do mého klubu, který vám pomůže v tom, najít své vnitřní já, jak nastavit životní styl a spoustu dalších úžasných věcí, které nám pomáhají harmonizovat náš život tak, abychom mohli žít svobodný, naplněný a spokojený život.

Co se vám nejvíce osvědčilo?

Nejčastěji používám videa, živá vysílání, která jsou pro gró. Používám buď webináře, nebo Facebook a YouTube a kterými předávám svoji hodnotu a know-how, ale i mnoho dalších cenných informací je potom v klubu nebo na mých stránkách, kdy si kurzy, meditace a afirmace můžete zakoupit.

Co plánujete do budoucna ještě využít?

Plánuji toho hodně, protože vidím na X let dopředu. Sama uvidím, jakým směrem mě to bude ubírat. Nejdůležitější je, že v klubu Life Medi vzniká charita Světlo naděje dětem, takže nejen, že budu pomáhat vám, ale budeme pomáhat všichni zároveň, což mi přijde jako obrovská hodnota. Zvažuji také nad tím, že bych to opět propojila offline. Má další strategie je i to, že bych chtěla pořádat živé akce, kde mě můžete poznat i naživo.

S čím konkrétně vám Pavel pomohl?

Podnikám 20 let a myslela jsem si, že online podnikání bude hračka. Je to něco, jakoby bych měla namíchat jablka s hruškami. Měla jsem spoustu úskalí, nahoru a dolů. Líbilo se mi, když Pavel se mnou komunikoval, když se mnou natočil video na daný problém a zhlédnul to z jeho pohledu, což mi velmi pomohlo. V první chvíli jsem byla skeptická, jestli to bude fungovat. Potom, když jsem si s odstupem času video znovu poslechla, uvědomila jsem si, jaké jsem často dělala chyby, protože jsem také kráčela cestou „pokus-omyl“. To, že je tady Pavel, jsem mnohem rychleji tam, kde jsem, a chyb bych nasekala daleko více, trvalo mi to delší dobu. Stále jsou na té cestě úskalí a překážek, ale je třeba je neustále překonávat.

Jak hodnotíte svou cestu s odstupem nyní?

Celou dobu jsem si myslela, že nemám žádné pokroky, že se nikam neposouvám, že ten kus práce nevidím. Potom se mi začínalo objevovat víc a víc klientů, oslovují mě lidé, které jsou pro mne velké osobnosti, ať už v oblasti zdraví, meditací, afirmování, za což jsem velmi vděčná. Když to teď srovnám krůček po krůčku, nestačím se divit, jakou cestu jsem ušla. Mě nakopnul Jakub, protože když jsem si poslechla úvodní video, ve kterém nás zval na tento Summit, říkal v něm něco ve smyslu: “Vůbec nemusíte znát pokroky, ale už teď jste pro nás úspěšní.” To mě velmi překvapilo a potěšilo. Když se nad tím zamyslím, vlastně mají pravdu. Měli bychom se pochválit, protože kdo jiný je k vám kritičtější než vy sami?

My se kolikrát dokážeme tak zdeptat. Musíme se tedy všichni pochválit. Chválím také Pavla a celý jeho tým, díky kterému můžu růst a rostu s nimi. Děkuji za tuto možnost, cítím a vidím to z vnitřku za vše, kam jsem došla a kde teď jsem.

Jaká byla vaše největší AHA?

V dětství jsem si vytvořila blok, že nemám ráda prodej a že mi nejde. Můj největší AHA moment je, když mi Pavel říkal, že pro-dej = DEJ. A dávat pro mě problém není. AHA moment je „dávej“, a když za to přijde odměna, je to skvělé.

Jak byste Pavla popsala?

Vnímám ho jako online stratéga, člověka, který velmi dobře dokáže nastavit online byznys.

Co byste poradila začínajícím podnikatelům?

Vešla bych do Klubu Pavla Říhy, kde je celá cesta od A do Z, kratší a jednodušší. Co je ještě teď úplně top, je jeho kniha Z nuly na milion, kde máte kompletní návod, jak to vše udělat. Kdybych ji měla tehdy, možná by se mi můj byznys zkrátil o něco víc.