"Vstoupil jsem kvůli hodnotným informacím - očekával jsem tam informace a technickou záležitost online marketingu."

Luděk Doubrava - Osobní trenér a průvodce cvičením, výživou
a zdravým životním stylem -
www.ludekdoubrava.cz

Kdo jste a co děláte?

Jmenuji se Luděk Doubrava a jsem tak trochu jiný fitness trenér – funkční fitness trenér. Poznal jsem, jak funguje lidské tělo a zjistil jsem, že všechno je úplně jinak. Výživové tabulky a další podobné věci jsem už dávno odhodil, řídím se svou intuicí a poznal jsem, že každý člověk je individuální a nejde jen o to napsat jídelníček nebo posadit člověka do stroje. Vždy mě zajímá život daného člověka – jak žije, jak přemýšlí, v jakém prostředí se pohybuje a jakým způsobem se stravuje, co dělá pro sebe každý den. Když to všechno nacítím, dovedu si člověka přečíst a vnímám to, co potřebuje.

Jaká byla vaše výzva na začátku?

Před lety jsem začal řešit, že jsem věděl, v čem jsem dobrý, ale uvědomoval jsem si, že se točím v kruhu a neposouval jsem se dál směrem, kterým jsem chtěl. Začal jsem sledovat Facebook, YouTube, vidím hodně mladých lidí, jakým způsobem cestují, žijí a zjistil jsem, že se dá žít a fungovat jinak. Ten krok z mé komfortní zóny, to, co já radím lidem v rámci výživy, jsem nebyl schopný udělat já sám. To byla má výzva na začátku. Chtěl jsem nějakým způsobem jít dál, ale nevěděl jak.

Proč bylo důležité tuto výzvu překonat?

Chtěl jsem překonat to, že mám úžasnou fantazii, milion nápadu. Chvíli jsem chtěl tohle, najednou mě začalo bavit něco jiného. Spoustu věcí rozdělaných, ale nic dotaženého.

Jak jste se o Pavlovi dozvěděl?

Z Facebooku. Pravděpodobně jsme byli navázání na stejnou vlnu - sdílel informace, které já jsem zrovna sháněl.

Co vás přesvědčilo do Mentoring klubu vstoupit?

Co mě přesvědčilo do Klubu vstoupit, byla právě vstupní 1 Kč. Věděl jsem, že tam můžu najít hodnotné informace, proto jsem to chtěl vyzkoušet. Očekával jsem tam informace a technickou záležitost online marketingu.

Jak důležité bylo členství v Klubu pro váš byznys?

Když jsem byl poprvé v členství Klubu, vůbec jsem na něj neměl čas. Tím, že jsem měl tolik věcí okolo, na nic jsem se nepodíval, na začátku mě to neposunulo, protože jsem se tomu nevěnoval. Sice jsem do Klubu vstoupil, ale nechal jsem to odtéct. Moje pozornost byla tisíc věcí okolo. K posunu členství v Klubu a AHA momentu pro mne byla kniha Z nuly na milion. Jakmile jsem se do té knihy začetl, měl jsem pocit, že je napsaná o mně. Pavel popisoval pocity, co zažíval – v tom jsem se viděl. Vnímal jsem motivaci - když to dokázal on, proč bych to nedokázal já. Čím více jsem četl knihu, různé věci mi začaly zapadat do sebe.

Jaké konkrétní strategie nyní využíváte?

V současné době využívám pouze to, že jsem se naučil psát články, blog. Naučil jsem se dávat o sobě vědět a točit videa. Takové to hlavní, co jsem se díky knize naučil, je, že už nechci čekat. Oblast sleduji už roky, ale zatím jsem byl pouze v kruhu. Tato kniha je právě můj krok dál.

Co se vám nejvíce osvědčilo?

Videa. Když jsem se o ně začal hlouběji zajímat, zjistil jsem, že v mém online podnikání žádná strategie není. Tato kniha mi otevřela oči a odstranila bariéry, kde moje výmluva byla taková, že technologie nezvládnu. Knihu jsem tedy přečetl a zjistil jsem, že budu začínat úplně od začátku, co se týče online podnikání – postavit si funkční web a veškeré nástroje poskládat krok za krokem. Doteď jsem to bral, jak to přicházelo, ale to nikam nevedlo.

Co plánujete do budoucna ještě využít?

Plánuji vše od začátku, skutečně krok za krokem, nechat se řídit a vést Pavlovými rady, aby to vše zapadalo jako mozaika. Přirovnal bych to k živému organismu, který poté již pracuje sám.

Jak hodnotíte svou cestu s odstupem nyní?

Uteklo sice hodně času, který jsem mohl využít jinak, ale věřím, že vše je tak, jak být mělo, a teď je správný čas k rozhodnutí. Už tedy nic neodkládám a začínám dělat.

Jaká byla vaše největší AHA?

Největší AHA moment byla právě kniha Z nuly na milion. Je důležité jít krok po kroku a nechat si poradit. Uvědomil jsem si, že to samé je v mém oboru, cvičení a výživě. Uvědomil jsem si, jaké bloky v sobě lidé mají, čemu se brání – uvědomil jsem si, že já toto zažívám v online podnikání.

Jak byste Pavla popsal?

Pro mne je Pavel úžasný a obyčejný kluk. Díky tomu, že jsem ho poznal, uvědomil jsem si, jak fungují domněnky v praxi. Lidé si říkají, že jejich leader by měl být jakýsi typ člověka, který nosí nejmodernější oblečení, jezdí v luxusních autech a nějakým způsobem vypadá. Pavel je člověk, který předává přesně to, co si sám prožil, což je daleko hodnotnější než vzhled nebo blýskátka naoko. Pro mne úžasný člověk.

Co byste poradil začínajícím podnikatelům?

Jako první si přečtěte knihu Z nuly na milion a začněte. I když nemáte produkt, vizi, začněte si shánět informace a dělejte něco systematicky každý den. Pokud něco uděláte nebo ne, využijte příležitosti, kterou přináší technologie, a času, protože ten se vám už nikdy nevrátí. Sám se učím od generace mladších lidí a vím, co vše mi už uteklo.