"Klub bych nazvala puzzlemi. Každý jeden dílek, který podnikatel potřebuje k tomu, aby efektivně vedl svůj byznys a dokázal na internetu i vydělat."

Petra Pavuková - Nutriční expertka a osobní trenérka -
www.chudnutieonline.sk

Kdo jste a co děláte?

Jmenuji se Petra Pavuková a jsem nutriční specialistka a expertka na hubnutí. Po 7 letech studiu výživy i v zahraničí jsem otevřela studio zdravé a klinické výživy v Prešově, kde se věnuji lidem, kteří chtějí změnit svůj zdravotní stav k lepšímu a zhubnout prostřednictvím zdravé výživy a změny životního stylu. Od roku 2015 jsem začala podnikat i online, kde nabízím své služby jako tvorba stravovacího režimu, doporučená pohybová aktivita, redukční plány prostřednictvím různých online produktů a programů.

Jaká byla vaše výzva na začátku?

Když jsem se v roce 2015, to už jsem měla zaběhnutý byznys, rozhodla žít a studovat v Austrálii, došla jsem do bodu, kdy jsem ve svém byznysu chtěla pokračovat. Měla jsem už svoji hotovu klientelu, kteří potřebovali i nadále moje služby, a já potřebovala vymyslet způsob, jako těmto lidem pomoct, i přesto, že žiji na opačném konci světa. Také jsem řešila i to, že během jedné konzultace dokážu pomoci pouze jednomu člověku.

Má cílová skupina jsou hlavně ženy. Ty většinou řeší ty stejné problémy a otázky. Je tedy možné prostřednictvím určitých produktů a služeb najednou pomoci více ženám. Hledala jsem tedy způsob, jak skloubit podnikání s tím, že odejdu do zahraničí. Rozhodla jsem se vytvořit funkční webové stránky, díky kterým bych mohla pomoci svým klientům a nabízet různé své služby. Ať už se to týkalo krátkých programů, e-booků, nebo velkých redukčních komplexních programů na hubnutí.

Proč bylo důležité tuto výzvu překonat?

Pro mě bylo nejdůležitější pomoci svým klientům, i přesto, že jsem žila v zahraničí, ale i svým známým a klientům, kteří jsou v zahraničí nebo jiných městech, pro které nebylo jednoduché přicestovat ke mně do Prešova. To byl ten nejdůležitější bod, proč jsem se rozhodla jít do online podnikání, založit si webové stránky a převést celé to své know-how do online produktů, aby bylo možné doručit své služby mnoha lidem, a to v jednom čase.

Jak jste se o Pavlovi dozvěděla?

Už v roce 2015 prostřednictvím vícero zdrojů, online podnikatelů, jako je např. David Kirš, Miloslav Látal, Stanislava Mrázková, se mi z každé strany dostala informace o tom, že existuje “nějaký” Pavel Říha a nabízí své online strategie, jak zvýšit za krátký čas prodej na internetu.

Co vás přesvědčilo do Mentoring klubu vstoupit?

Přesvědčila mě shoda okolností, kdy jsem potřebovala za 5 minut vytvořit velmi efektivní prezentaci toho, kdo jsem a co nabízím. Hledala jsem z více zdrojů nějaké efektivní know-how, které by mi pomohlo vytvořit úplně absolutně úžasné 5minutové video pro 500 lidí, kteří mě vůbec neznají, prakticky, abych se uměla odprezentovat. Když jsem tak hledala v různých online programech, nejdřív jsem to chtěla zkusit sama, ale po dvou týdnech marné práce a úplného zoufalství jsem napsala svému online příteli, který mi pomáhá s technickými záležitostmi na webových stránkách – Miloslavu Látalovi. Ten mi připomněl, že Pavel Říha má ve svém Klubu jedno úžasné video, jak vytvořit efektivní prodejní stránku. Na základě toho jsem se rozhodla do Klubu vstoupit , protože jsem potřebovala něco, co je velmi rychlé a efektivní, abych neztrácela dále svůj čas, jelikož do dané prezentace chyběly 3 dny, a já už opravdu nevěděla, jak to udělat.

Do Klubu jsem vstoupila během tohoto videa, které od Pavla trvalo asi půl hodinku a ve kterém byly i konkrétní kroky v PDF ve Wordu, ve videu, jak sestavit prezentační prodejní stránku. Vytvořila jsem si na základě jeho know-how úplně úžasné 5minutové video a vyřešila jsem svůj dvoutýdenní problém během pár hodin. Řekla bych tedy, že mi to “zachránilo zadek”, jsem za to velmi vděčná.

Toto bylo asi to nejstěžejnější, co mě přesvědčilo do Klubu Pavla Říhy vstoupit. On zde nabízí efektivní řešení, které já jako nutricionista, jenž se věnuje v první řadě svým klientům a nemá čas na online marketing (resp. potřebuje skutečně udělat něco krátkého, efektivního a vědět přesně postup krok za krokem, aby to fungovalo rychle). Nechala jsem si poradit od člověka, který s tím má zkušenosti a vyplatilo se to!

Jak důležité bylo členství v Klubu pro váš byznys?

Členství v tomto Klubu je pro můj byznys velmi důležité z jednoho hlavního důvodu. V rámci Klubu Pavel Říha nabízí mnoho efektivních videí, které potřebuji, ať už je to video o sestavení prodejní stránky, nebo vstupní stránky se 47% konverzí, vytvoření 5minutového videa, či zařazení GDPR na webové stránky, atd.

Je zde velmi mnoho důležitých článků. Nazvala bych to puzzlemi. Každý jeden dílek, který podnikatel potřebuje k tomu, aby efektivně vedl svůj byznys a dokázal na internetu i vydělat, a zároveň legálně vést web. V tomto Klubu Pavel nabízí mnoho kroků, videí, PDF souborů, kde si najdu vše, co pro své webové stránky potřebuji.

Jaké konkrétní strategie nyní využíváte?

Vytvořila jsem 8týdenní online transformační program Bohyně zdraví a štíhlosti, který pomáhá ženám krok za krokem zhubnout na svou vytouženou hmotnost. Zároveň změnit své přemýšlení, co se týká životního stylu, své osobnosti, a následně si tu cílovou váhu umět udržet.

Po vytvoření tohoto programu jsem přemýšlela prakticky, jak doručit tento program svým klientkám. Momentálně pracuji na tom, že vytvářím cestu od bodu A po bod Z, kde bod Z je ten finální velký online transformační program. Já potřebuji klienta od bodu A provést k tomu, aby se nějakou cestičkou dostal k tomu velkému finálnímu programu.

Mnoho žen řeší otázku, že neví, jak začít hubnout, a přemýšlí, jak to celé zvládne, myslí si, že má slabou vůli, nemá čas, nebo naopak to už zkoušela, ale nepodařilo se jí to. Touto cestičkou od bodu A ženám v trilogii videí vysvětluji, že vím, jak překonat ty 3 největší překážky, od doby, kdy si žena myslí, že na to nemá, nezvládne to, neví, jak začít hubnout. Provázím je prostřednictvím videí, emailů a PDF souborů, kde jim postupně předávám know-how krok za krokem, aby si opravdu postupně došly k bodu, kdy jsou připraveny nastoupit na cestu snižování váhy.

Co se vám nejvíce osvědčilo?

Nejvíc se mi osvědčilo vytvářet krátká a efektivní videa, kde ženám zkrátka vysvětlím know-how, které potřebují slyšet, protože dnes víme, že je doba velmi rychlá a lidé nemají čas něco číst a studovat, chodí s telefonem v ruce, protože se chtějí podívat na něco, co je rychlé a efektivní. Nejvíc se mi tedy osvědčila tvorba videí a doručení prostřednictvím emailů své databázi, ale i prostřednictvím Facebooku.

Co plánujete do budoucna ještě využít?

Ráda bych vytvořila členskou skupinu svých zákazníků, kde bych jim doručovala pravidelně obsah, ať už by to bylo v rámci skupiny na Facebooku, nebo na webové stránce, která by měla svoji členskou sekci. Jde o to, že např. v byznysu, který dělám já, tj. redukce váhy, jsou na této cestě lidé nějakou dobu. Pokud víme, že hubnutí trvá i 13 týdnů, kdy žena chce zhubnout 10 kg, je to ten čas, během kterého žena potřebuje pomoci, potřebuje nějakou pomocnou ruku, know-how. Během cesty se stane mnoho překážek.

Stane se, že někdy potřebuje žena vědět, že směřuje tím správným směrem. Potřebuje vědět, jak se některým překážkám vyhnout. Proto je velmi důležité se po nějakou delší dobu věnovat těm klientům a pravidelně jim doručovat obsah a být s nimi v kontaktu. Mojí prioritou do budoucna je vytvoření členské skupiny, kde si budujeme klienty na jednom místě, společně si můžeme radit, předávat své know-how, zvedat se ze země a pokračovat dále na své cestě za vysněným cílem.

Jak byste Pavla popsala?

Pavel je pro mě efektivní online stratég z nuly na milion. Velmi dobře to vystihl ve své knize, která mě velmi zaujala a kterou psal na Bora Bora. Protože miluji cestování, začala jsem si všímat, jak svůj pobyt využíval k psaní knihy, co vše do ní dal. Samozřejmě, když vyšla, objednala jsem si ji. Jedním slovem – online stratég z nuly na milion!

Co byste poradila začínajícím podnikatelům?

Nejdůležitější je: nečekejte, začněte hned a nechte si poradit od expertů, abyste nedopadli jako já. Ztratila jsem dva roky života na tom, že jsem si řekla, že “to možná zkusím, zkusím to brzo, nejdříve to zkusím takhle a takto”, ale člověk se v tom zbytečně zamotá.

Nejjednodušší je stanovit si jednu věc, kterou chci dělat, vybrat si jednoho člověka, kterému nejvíc věřím, a nechat si poradit od experta, abychom zbytečně v dnešní době, která je velmi rychlá, opravdu neztráceli čas a efektivně nastoupili na tu cestu, kterou chceme dělat.