"Na vlastní oči jsem viděla, jak rozjezd malého podnikání vypadá, viděla jsem, že není třeba se bát techniky, práce s webem a videem. "

Tereza Nolet - Expertka na těhotenskou jógu a autorka
online kurzu -
www.terezanolet.cz

Kdo jste a co děláte?

Jmenuji se Tereza Nolet a pomocí jógy učím těhotné ženy, jak pracovat se svým dechem a tělem napojit se na miminko, a tím se zbavit strachu a úzkostí, a připravit se tak přirozeně na porod, těhotenství a mateřství.

Jaká byla vaše výzva na začátku?

Na začátku jsem nebyla moc zdatná technicky a řešila jsem, že jsem na mateřské, chtěla jsem se spojit s komunitou, od které bych se mohla něco naučit, inspirovat se a která by mě mohla nějakým způsobem vést, spojit se s lidmi a naučit se veškeré online strategie, marketing, začít od začátku a naučit se to co nejrychleji.

Jak jste se o Pavlovi dozvěděla?

Na Facebooku, když jsem se začala zajímat o online marketing. Pavel dával hodně návodů zdarma, emaily, což mě vedlo k tomu, že jsem chtěla poznat více z jeho strategie a zjistit, v čem tkví jeho know-how.

Co vás přesvědčilo do Mentoring klubu vstoupit?

Vstoupit do Klubu pro mne bylo celkem jednoznačné, protože jsem věděla, že bez podpory online komunity, která je naladěná na stejnou vlnu, která mě povede a inspiruje, moc daleko bych se nedostala. Přesvědčilo mě prvních 30 dní, když jsem si zkusila to Klubu vstoupit. Byla jsem nadšená z obsahu Klubu. Pomohlo mi také to, že v Klubu mi odpovídali na mé otázky, který jsem svého času měla opravdu hodně. To se mi líbilo, že byl konečně někdo, kdo se mi věnoval a podporoval mě v celém tom podnikání.

Jak důležité bylo členství v Klubu pro váš byznys?

Hodně důležité, proto, že jsem se napojila na komunitu milionářů i obyčejných lidí, kteří začínají podnikat. Na vlastní oči jsem viděla, jak rozjezd malého podnikání vypadá, viděla jsem, že není třeba se bát techniky, práce s webem a videem. Důležité pro mne bylo zjistit, jak na to, protože jsem skutečně byla úplný začátečník. Už se také nebojím tolik mluvit na veřejnosti a motivuje mne, když vidím lidi, jak se posouvají. Líbí se mi, že se pravidelně se členy Klubu scházíme a já můžu vidět reálné osoby, kteří s tím pracují a kteří mě motivují a dodávají mi energii.

Jaké konkrétní strategie nyní využíváte?

Líbily se mi kurzy typu Mapa úspěchu, ve kterém se Pavel zabývá cestou zákazníka, přes most důvěry budujeme dobrý pocit v zákazníkovi. Já sama využívám magnet, produkt, e-book, Instagram, na který Pavel natočil skvělý trénink Instagram k prodeji. Využívám stories, odhodlala jsem s k živému vysílání na Facebooku. Díky tomu, že jsem viděla, že to dělají i ostatní, nemusím se za to stydět a je to něco, co funguje, což se mi na tom hodně líbí.

S čím konkrétně vám Pavel pomohl?

Napojit se celkově na vizi celého online marketingu, jak to vše funguje. Nebát se do toho jít, nebát se nástrojů – email, Facebook, Instagram, a více tomu porozumět a ponořit se do toho. Vzdělávat se, protože je stále spoustu dalších věcí, které je třeba vyzkoušet.

Jaká byla vaše největší AHA?

Ten, když jsem zjistila, že jde provádět placené reklamy a není to nic špatného, že je to součást online podnikání. Na druhou stranu dávat také co nejvíce ze sebe zdarma, aby to hezky fungovalo a plynulo. Získat důvěru klientů přirozeným způsobem

Jak byste Pavla popsala?

Pavel je inteligentní a inspirativní muž, který svou vášní a entuziasmem vzbuzuje v dalších lidech nadšení posouvat se dál ve svém online byznyse a myslím si, že to dělá velmi dobře.

Co byste poradila začínajícím podnikatelům?

Napojit se na nějakou komunitu, na lidi, podnikatelé, kteří se v tom vyznají, vytvořit s nimi networking a dát jim důvěru. Do jisté míry se řídit jejich návrhy či tréninky, protože oni si tím už prošli. Já jsem se tím často prokousávala, ale zabralo mi to déle, než kdybych se podívala na trénink, který má např. 100 minut. Dále také pokračovat ve vzdělávání, mít motivaci, nenechávat se přesvědčit počátečními strachy nebo překážkami, které nás často hlodají, když nemáme produkty nebo služby, které nejsou dokonalé, nebo nemáme na to tolik času, kolik bychom si představovali. Já jsem maminka od dvou dětí, proto vím, jak je to s časem náročné, ale i s tím málem je možné dostat se krůček po krůčku dál.